Partnerünk a Kvint-R Kft. projektet indított
Submitted by vic on 2016, November 17 - 14:27
Kiválló partnerünk, a Kvint-R Kft. projektet indított, melyhez sok sikert kívánunk.
A projektről:
Amorf és geometrikus felületek nyomtatását megalapozó kutatás, adaptív tárgynyomtató fejlesztése
A KVINT-R Kft és a MIKRO STUDIÓ Kft. konzorciuma 219,13 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a „Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása” című pályázaton a Széchenyi 2020 keretében. A több mint 321 millió forint összköltségvetésű beruházás keretében a konzorcium tagjainak K+F tevékenységének fejlesztése valósul meg.
A projekt keretein belül egy digitális adaptív tárgynyomtatót kívánunk kifejleszteni, tintasugaras technológiai alapokon, már meglévő nyomtatóművek, vezérlő rendszerek és részegységek átalakításával, egybeintegrálásával, különféle anyagminőségű felülettel rendelkező tárgyak nyomtatására. A gyakorlatban a tárgyak geometrikus és amorf felületekkel rendelkeznek, a jelenleg alkalmazott tintasugaras nyomtatók és technológiák sík, papír alapú felületekre lettek kifejlesztve.
A projekt megvalósításához kutatásokat kell folytatnunk az amorf felületek nyomtathatósága vonatkozásában, illetve a kutatások alapján egy matematikai modellt kell felállítani, amely alapján ki tudjuk fejleszteni az amorf felületek nyomtatási, képletképzési technológiáját, mely alatt jelen esetben a torzulásmentes nyomat nyomtatást értjük. A különböző anyagminőségű tárgyak felületén a bubblejet technológiájú tintasugaras festékek nem tudnak megtapadni, ill. nem jön létre tartós adhéziós kapcsolat a festékréteg és a különböző anyagminőségű felületek között. Ezért kutatásokat kell végeznünk a különféle anyagok esetében a bubblejet technológiákhoz használt festékek és a különböző anyagminőségű felületek adhéziós tulajdonságai vonatkozásában, meg kell határoznunk, hogy milyen határfelületi követelményeket kell teremteni a bubblejet festékek optimális tapadásához, valamint meg kell határozni milyen határfelületi tapadási tulajdonságokat igényelnek a különböző anyagminőségű felületek. Az elméleti kutatási eredmények alapján kifejlesztünk egy határfelületi bevonó anyag családot, ami kielégíti a fent részletezett feltételrendszert, utána pedig a tárgynyomtató prototípusát véglegesítjük.
Végül az adaptív tárgynyomtatóhoz kifejlesztünk egy illesztő programcsaládot, amely lehetővé teszi az eszköz csatlakozását a különféle operációs rendszerrel rendelkező számítástechnikai eszközökhöz, valamint egy felhasználóbarát kezelői programot, amivel tetszőleges digitális formátumú tartalmakat tudunk megjeleníteni a nyomtató segítségével a tárgyakon.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, a 219,13 millió forint európai uniós támogatás segítségével. A projekt nyitódátuma: 2016.11.16, záródátuma: 2018. november 15.
A projekt támogatási intenzitása konzorciumi szinten: 68%
A beruházásnak köszönhetően a vállalatok 6 darab új kutató fejlesztő munkahelyet teremtenek.
A projektről bővebb információt a www.kvint-r.hu oldalon olvashatnak.
Dátum navigáció
2016, June
2013, November
2013, February
2012, April
2012, February
2011, November
Featured blog
Recent blog posts
- Az ANT az év adatközponti partnere
- Partnerünk a Kvint-R Kft. projektet indított
- ANT Partners day 2016
- Drone műszaki alapok: multicopter villanymotorok
- Drone műszaki alapok: multicopter propellerek
- Az ANT Cloud infrastruktúrájának kis bemutatása
- "Big Data" kockázat?
- Interjú a lézeres fejlesztésről a Kossuth Rádióban
- A Fujitsu STYLISTIC Q702 az érintőképernyők kategóriájának győztese – Computer Bild – Németország
- The www.ant.hu have english version too